Zvukotěsná okna

Hluk z ulice není jen nepříjemný, především škodí vašemu zdraví. Podle vědeckých poznatků se klidně a zdravě vyspíme při rušnosti prostředí maximálně do limitu 25 dB. Této hodnoty ale především ve městě a u silnic nedosáhnete bez odpovídající zvukové izolace. Ruch ve městě může dosahovat 70 dB, přičemž hluk nad 65 dB je zdraví škodlivý.

Jak zajistit své rodině klidný spánek v tichém prostředí? Vyberte si okna s dobrou zvukovou izolací. Rozhodující je tzv. hodnota útlumu. Tato hodnota označená Rw udává, jak silný hluk jsou okna schopná odizolovat. Pokud je tedy venkovní hluk 65 dB a okna mají hodnotu útlumu 35 dB, do místnosti pronikne 30 dB.

V jak hlučném prostředí žijete?

Pro srovnání jsme vybrali hodnoty udávající sílu hluku na různých místech, kde se během dne pohybujete nebo se nacházejí blízko vašeho bydliště.

Obytný prostor 40 dB
Kancelářský ruch/restaurace 60 dB
Pouliční ruch 80 dB
Vesnice nebo veřejná prostranství 60 dB
Město 70 dB
Ulice se silným provozem   70 dB
Staveniště (příp. pneumatické kladivo, zhutňovací stroj) 100 dB
     

Pro spánek přitom lékaři doporučují maximálně 25–25 dB

, pro bydlení 30–35 dB a pro práci 35–50 dB.

 

Zvukotěsná okna s profily Inoutic

Naše okenní profily vyrábíme tak, aby co nejlépe izolovaly hluk z okolí a zajistili vám klid pro spánek i pro práci. Systémy Eforte a Prestige mají hodnotu útlumu 47 dB. To znamená, že i když je za vašimi okny hlučné město produkující 70 dB, k vaším uším dolehne jen 23 dB.

Systém Eforte do 47 dB (třída zvukové izolace 5)
Systém Prestige do 47 dB (třída zvukové izolace 5)
Systém Arcade do 42 dB (třída zvukové izolace 4)

Vyberte si okna, se kterými můžete klidně spát. Zeptejte se prodejce ve svém okolí na okna s profily Inoutic.