Využití recyklátu při výrobě plastových oken

O recyklovaném PVC koluje mnoho mýtů. Skutečnost je dnes však úplně jiná. 100% recyklovaný materiál EcoPowerCore, který postupně zavádíme do výroby u všech našich okenních a dveřních profilů, vykazuje lepší homogenitu hmoty než prvomateriál (panenské PVC), díky tomu je velmi odolný vůči povětrnostním vlivům a je také výborným tepelným izolantem. Má prvotřídní vzhled, je šetrný k životnímu prostředí a přitom je za stále stejně příznivou cenu.

EcoPowerCore je tedy vysoce výkonný materiál z recyklovaného PVC granulátu. Vyrábíme ho přímo na vlastních moderních recyklačních linkách společnosti Inoutic/Deceunick v Belgii. Jeho kvalitu a zpracování máme tedy plně pod kontrolou po celou dobu výrobního cyklu. Vlastnosti EcoPowerCore a jeho chemické složení jsou navíc přísně sledované a dozorované nezávislými expertními institucemi.

Profily z materiálu EcoPowerCore se vzhledově nijak neliší od profilů z panenského PVC. Díky unikátní technologii tzv. koextruze totiž dokážeme potáhnout jádro z recyklovaného materiálu tenkou vrstvou bílého panenského PVC. Výsledkem je na pohled identický vzhled jako u profilů z prvomateriálu.