Spodní konstrukce terasy

Pokud jste si zvolili, že chcete mít terasu z bezúdržbového a trvanlivého kompozitního materiálu Twinson, pak lze jako podkladovou konstrukci použít dřevo nebo podkladové profily z materiálu Twinson. Na výběr máte ale také tři podkladové profily z hliníku vhodné i pro plovoucí nebo zavěšené konstrukce. Palubky Twinson jsou pak dostupné ve čtyřech variantách a spodkladovou konstrukcí se spojují pomocí PVC nebo kovových spon.

Ještě před pokládkou spodní konstrukce terasy je samozřejmě třeba upravit podkladovou vrstvu, která by v ideálním případě měla být rovná a zpevněná, nejlépe betonem. Využít se dá i původní stará dlažba. U plovoucích konstrukcí se jako podklad využívá štěrk nebo betonové patky a u střešních teras pak desky. Vždy je však důležité zajistit terase správný sklon pro odvod vody a drenáž v místě podkladové konstrukce či podkladu jako takového, aby se pod terasou nehromadila voda.

Zatímco pevné spodní konstrukce jsou přišroubovány ke zpevněnému podkladu, plovoucí konstrukce k němu být přišroubovány nemohou a často musí být samonosné. Společnost Inoutic nabízí např. nový typ samonosné konstrukce vhodné pro balkóny a ploché střechy, kde kvůli hydroizolaci není možné žádné kotvení do podkladu. Kompaktní samonosný rošt, tvořený hliníkovými profily 50x50 mm, je posazen na stavitelné terče. Ty jsou v případě potřeby schopny vyrovnat jakékoliv nerovnosti podkladu, aby se celá terasa nehoupala. Tato konstrukce má přitom stejnou nosnost jako terasy přišroubované k podkladu. Nosnost je limitována jen nosností balkonu nebo střechy samotné. Tuto terasu z materiálu Twinson pro ploché střechy a balkony můžete samozřejmě kombinovat i se zelenou střechou a vytvořit si tak dokonalou oázu klidu na střeše svého domu.

inkonstrukce