Sklepní plastová okna

Jaká okna pořídit do sklepa? Rozhodně nestačí špatně izolující okna bez zabezpečení. S okny s dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi může váš sklep sloužit jako pracovna nebo pokoj pro hosty. Je ale nutné si dát pozor na následující parametry oken.

Tepelně-izolační vlastnosti

Sklep snadno rozšíří obytné prostory vašeho domu, je ale potřeba ho k tomu upravit. S dobře izolujícími okny se sníží vaše výdaje na topení a zároveň jimi nebude do místnosti vnikat vlhkost. Počítejte také s tím, že i sklepní okna musí splňovat předpisy pro úsporu energie.

Zajímá vás, co ovlivňuje izolační vlastnosti oken? Přečtěte si náš článek o tepelné izolaci.

Utěsnění proti vlhku a zatékání

Suterénní okna musí odolávat všem vlivům počasí. Proto dbejte na to, aby byla dobře utěsněná proti vlhku a zatékání – klíčové je kvalitní těsnění i napojení okna na zeď. Okna s našimi profily Eforte mají přídavné těsnění. Těsnění vkládáme přímo do profilů, nenavlékáme ho dodatečně, aby se nezkracovalo.

Při montáži oken dbejte na to, aby v místě napojení okna na zeď byla nejen izolační pěna, ale také izolační páska. Ta nevpustí vlhkost do místnosti a zároveň ji nedrží uvnitř.

Velikost oken

Dávno neplatí, že do sklepa stačí malá okna. Pokud chcete sklep využívat jako kancelář nebo obytné prostory, použijte co největší suterénní okna. Čím menší okna, tím méně světla se do místnosti dostane. To znamená neútulnou a tmavou místnost a vyšší výdaje za elektřinu.

Zabezpečení

Věděli jste, že zloději nejčastěji chodí okny a balkonovými dveřmi? Přitom jen zřídka rozbíjejí sklo – hlukem by na sebe jen upozornili. Útočí proto častěji na kování okna a k otevření jim stačí šroubovák a několik sekund času.

Jak se před vloupáním ochránit? Vyberte si okna s bezpečnostními prvky nebo přímo s bezpečnostní třídou. Suterénní okna jsou snadno přístupná, proto nedoporučujeme jejich zabezpečení podcenit. Jaké bezpečnostní prvky se používají a co znamenají bezpečnostní třídy, to se dozvíte v našem článku o zabezpečení oken.

Okna s našimi profily se vyrábí s bezpečnostními prvky i v bezpečnostní třídě RC2. Zeptejte se na ně výrobce ve svém okolí!