Plastová okna – investice do budoucna

Víc než polovina oken instalovaných ve střední Evropě je z plastu. Je to dáno jen nejvýhodnější cenou? Pořizovací náklady v přepočtu na životnost, která je u dnešních oken s plastovými profily odhadovaná na 50 a více let, je to samozřejmě jedním z hlavních důvodů. Dalšími jsou ale vysoká energetická účinnost, minimální údržba a v neposlední řadě také design. Díky množství barevných provedení a velmi autentických dřevěných a kovových dekorů mohou dnes plastová okna působit v moderním i klasickém interiéru jako luxusní doplněk.

Plasty byly dlouho vnímány jako laciná náhrada dřeva nebo kovu, navíc s problematickou ekologickou stopou. Za posledních osmdesát let však vývoj technologií v této oblasti velmi pokročil. PVC, které se dnes využívá na výrobu okenních a dveřních profilů, je pod přísným dohledem. Normy, které musí jeho využívání splňovat, zaručují vysokou kvalitu tohoto materiálu, jeho zdravotní nezávadnost a povinnost recyklace.

Plastová okna jako ekologické řešení

Okna s plastovými profily mají vynikající tepelně izolační vlastnosti, tím šetří náklady na vytápění budov a snižují emise CO2. Celý rám je navíc 100% recyklovatelný a to až 7x bez ztráty kvality materiálu! Díky svojí dlouhé životnosti a příznivým nákladům po celou dobu životního cyklu jsou dnes plastová okna nejtrvalejším řešením pro obytné domy, kancelářské a průmyslové objekty.

Garance kvality – půl století Inoutic / Deceuninck

Naše společnost je předním světovým zpracovatelem plastových materiálů. Velmi kvalitní a precizní PVC profily vyrábíme už déle než padesát let. Spolu s mateřským koncernem Deceuninck máme pobočky v 75 zemích světa, což nás řadí mezi 3 největší světové sítě výrobců plastových profilů pro stavebnictví. Na českém trhu nabízíme nejen plastové okenní a dveřní profily, ale také vchodové dveře, terasy, fasádní obklady a plotové systémy.