Jak správně vybírat okenní profily Inoutic

Při výběru okenních profilů nehleďte jen na co nejnižší cenovou nabídku. Volba okenního profilu a typu zasklení totiž mohou mít velký vliv na výši vašich úspor za energie a tím také na návratnost vaší investice. Přesvědčit se o tom můžete s naším online Kalkulátorem úspor Inoutic.

Raději si tedy před objednávkou prověřte i všechny technické vlastnosti nabízených okenních profilů a oken celkově, jako je tepelná a zvuková izolace nebo odolnost proti vloupání. Parametry v podobě součinitele tepelné prostupnosti rámem (Uf), zasklením (Ug) a celým oknem (Uw) pak zajistí, že se vám bude doma dobře bydlet. Platí, že čím je hodnota součinitele nižší, tím lépe izoluje.

Podle evropské normy (EnEV 2009) nesmí při běžném zasklení součinitel prostupu tepla celým oknem přesáhnout hodnotu Uw = 1,3 W/m2K. V pasívních domech jsou za vhodná považována okna s hodnotou Uw = 0,8 W/m2K nebo nižší.

Okna s plastovými profily od renomovaných výrobců těchto hodnot bez problémů dosahují. Další nespornou výhodou plastových profilů je jejich dlouhá životnost a nízké nároky na údržbu dané zejména odolností materiálu vůči povětrnostním vlivům i UV záření. Přijatelná je také cena plastových oken, přitom si můžete vybrat z mnoha barevných variant a dekorů, nebo je dokonce kombinovat (okna mohou mít jinou barvu zevnitř a jinou z venku). Společnost Inoutic nabízí okenní profily Eforte a Prestige v úpravě Titanium Plus. S využitím folií je dosaženo luxusního vzhledu hliníkových oken, ovšem se zachováním všech výhod plastových profilů.

Až se tedy budete rozhodovat, jaké konkrétní plastové profily zvolit, vyžadujte od dodavatelů fakta a nenechte se při výběru zmást mýty.