Jak odstranit vodní skvrny z terasy z kompozitu

Kompozitní materiál Twinson má drážkovaný povrch, což mu dává přirozený vzhled a také zabraňuje uklouznutí. Takto jemně zdrsněný povrch přirozeně absorbuje vlhkost a dešťovou vodu a po zaschnutí na něm mohou vznikat vodní skvrny či šmouhy. Častěji k nim dochází tam, kde je terasa částečně zastřešená a voda stéká do jednoho místa. Je potřeba zdůraznit, že vodní skvrny nijak neovlivňují kvalitu terasy. Jde čistě o kosmetickou záležitost, které však nejde preventivně nijak zabránit.

Pokud tedy už pozorujete, že se vodní skvrny na vaší terase vytvořily, jednoduše je odstraníte běžným domácím vybavením pro úklid (koštětem a vodou), případně vysokotlakým čističem. K dostání jsou také speciální čističe na odolnější skvrny.

Umíte správně použít vysokotlaký čistič?

Vzdálenost trysky vysokotlakého čističe při používání by od povrchu terasy neměla být menší než 30 cm a tlak nesmí překročit 100 barů. Rovněž je důležité provádět čištění vždy ve směru drážek. Krátce po instalaci nové terasy byste neměli po povrchu tahat nábytek nebo jiné těžké předměty a ani na ni pokládat květináče, rohožky apod. Terasa z kompozitu během přibližně dvanácti týdnů přirozeně vlivem slunečního záření světlá.