Plastové okno do dřevostavby? Lepší než dřevěné.

aká okna zvolit pro dřevostavbu?


Nabízí se, že dřevěná, ale viditelná povrchová úprava dřevěných oken nevydrží dlouho a jejich renovace je pak dost náročná. Dřevostavby a zvláště ty postavené v pasívním standardu navíc musí mít okna s vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi. Hliníková okna jsou zase příliš nákladná. Nakonec se jako vhodná jeví okna s PVC profily, např. Inoutic Eforte.

Krásná a funkční okna s profily Eforte


Na jednom domě lze s úspěchem kombinovat i různé dekory oken, jak dokazuje vzorová dřevostavba firmy Lucern v Levíně u Berouna. Na oknech zde najdeme jak moderní kovové dekory (Alux DB) tak klasické dřevěné (Irský dub). Protože se jedná o pasívní dřevostavbu, jsou všechna okna s profily Eforte osazena trojsklem, takže splňují požadavek pro pasivní stavby na součinitel tepelné prostupnosti. Ten musí být u oken (Uw) nižší než 0,8 W/m2.K a u dveří pak (Ud) 0,9 W/m2.K.

Důležitá je správná péče o dřevostavbu


Zásadní pro dřevostavbu je udržet v ní správnou relativní vlhkost vzduchu, ideálně 40-50 %. Pokud v dřevostavbě není rekuperační systém, musíte se spolehnout na správné větrání domu a vhodné užívání vnitřního prostoru. Pak bude mít dřevostavba stejnou životnost jako zděný dům.

Více se dočtete na http://bydleni.idnes.cz/jak-se-starat-o-drevostavbu-df5-/stavba.aspx?c=A161110_134541_stavba_rez