Twinson fasádní obklady Premium

Fasáda z kompozitního materiálu Twinson spojuje design dřeva s odolností PVC. Je bezúdržbová a odolává hmyzu, houbám i vlhkosti. Stěny domu s fasádou Twinson Premium dýchají. Zajišťuje to systém větracích mřížek, kterými cirkuluje vzduch a odvádí vlhkost.

Najít prodejce v okolí

Parametry

 • snadná montáž
 • bezúdržbový WPC materiál Twinson
 • systém provětrávání
 • robustní dvoustěnná konstrukce

Uzavřený systém Twinson

 • Splňují požadavky třídy protipožární odolnosti B2
 • Integrované větrání – odvětrávaná a dýchající fasáda, zajištěný odvod vlhkosti a tepla
 • Snadná montáž se skrytým upevněním speciálními patentovanými sponami
 • Malá tloušťka – vhodné pro novostavby i starší zástavbu
 • Konstrukce s opěrnými příčkami
 • Systém perodrážka – automatické paralelní vyrovnávání fasádních prvků
 • Ukončovací profily pro perfektní konečnou úpravu
  • eloxované hliníkové profily v černé, hnědé a stříbrné nebo krycí profily z materiálu Twinson (lékořice, kůra, rašelina, břidlice)
 • Možnost použití jako součásti obvodové izolace nebo samostatně jako obkladu
 • K dostání v délce 6 m, šířka 167 mm, spotřeba 6 m/m2

Otevřený systém Twinson

 • Malá tloušťka – vhodné pro novostavby i starší zástavbu
 • Odvětrávaná fasáda – systém odvádění vlhkosti a tepla
 • Možnost použití jako součásti obvodové izolace nebo samostatně jako obkladu
 • Robustní obklady z materiálu Twinson a kvalitního eloxidovaného hliníku – oba materiály s dlouhou životností
 • Černé montážní profily pro harmonický vzhled
 • K dostání v délce 3 m, šířka min. 83 mm, spotřeba 12 m/m2
 • Upevnění šrouby
Zobrazit další parametry

Vzhled dřeva, odolnost PVC

Materiál Twinson vyrábíme z borovicových pilin a PVC. Tak vzniká fasádní obklad, který vypadá jako dřevo, ale nepotřebuje nátěry ani další údržbu. Fasáda Twinson Premium odolává změnám počasí, UV záření, dřevokazným houbám, hmyzu a netrouchniví.

Jednotlivé obkladové díly mají dvoustěnnou konstrukci, díky které jsou velmi stabilní a odolné. Odolnost zajišťuje i podkladová konstrukce.

Zeptejte se na cenu obkladů
Vzhled dřeva, odolnost PVC

Dvě designové varianty, čtyři barvy

Fasádní obklad Twinson Premium můžete použít buď jako uzavřenou, nebo otevřenou fasádu. Rozdíl mezi oběma variantami je ve velikosti spár a použitých lamel. Zatímco jednotlivé díly uzavřené fasády k sobě těsně přiléhají, otevřená fasáda má mezi nimi viditelné spáry a spotřebujete na ni méně materiálu. U obou variant můžete prkna orientovat horizontálně i vertikálně.

Obklady Twinson Premium dodáváme ve čtyřech přírodních barvách, a to v barvě lékořice, kůry, břidlice a rašeliny. Zakončení hran fasády dotáhnou design k dokonalosti – sami se rozhodnete, jestli použijete černé nebo hnědé hliníkové krycí profily, nebo profily z materiálu Twinson.

Barvy-_-Inoutic.jpg
Zobrazit barvy

Fasáda, která dýchá

Na spodní a svrchní hraně a okolo oken je fasáda Twinson Premium ukončená hliníkovou provětrávací mřížkou. Díky tomu pod obklady cirkuluje vzduch, který odvádí vlhkost. Zároveň fasáda přispívá k lepší izolaci, brání únikům tepla, a tak šetří výdaje za energie.

Fasádní obklady Twinson Premium můžete použít jako dekorativní obklad i jako součást obvodové izolace. Se správnou izolací zabráníte až 20 % úniků tepla.

Snadná montáž

Montáž fasádních obkladů Twinson Premium zvládnete i s běžným nářadím. Jednotlivé díly přichytíte snadno ke konstrukci skrytými sponami, které neruší vzhled fasády. Montáž uzavřené fasády usnadňuje také systém perodrážka.

Zodpovědnost k přírodě

Při výrobě materiálu Twinson myslíme na životní prostředí. Používáme borovicové dřevo, protože borovice rostou poměrně rychle, a tak se vytěžené dřevo brzy obnoví. Dřevo získáváme z lesů s certifikátem PEFC, který zaručuje, že se z lesa nevytěží víc dřeva, než mezitím vyroste. Materiál Twinson je navíc plně recyklovatelný.

Najít prodejce
Zodpovědnost k přírodě

Reference /

Rodinný dům, Kopřivnice

Architekt: Lukáš Tecl - Atelier T&F
Produkt: fasádní obklady Twinson Premium, Twinson Terrace+

Tento výjimečný rodinný dům inspirovaný vilou Tugendhat je skutečně čistě funkcionalistickou stavbou s otevřeným výhledem na Beskydy a Radhošť. Výrazným prvkem, který se významně podílí na vzhledu domu, je moderní fasádní odvětrávaný obklad Twinson Premium z kompozitu. Stejný materiál, jen v terasové úpravě – Twinson Terrace+, byl použit i pro obložení bazénů, na přilehlou terasu, na schody a i pro molo, které zasahuje do jezírka. Benefitem kompozitního materiálu jsou kromě atraktivního vzhledu také velmi nízké nároky na údržbu a dlouhá životnost.

Ke stažení

Tipy a fakta

Tipy pro nákup oken

Víte, na co si dát pozor při výběru oken a jaké parametry by měla kvalitní okna mít? Připravili jsme pro vás přehled informací, které vám pomůžou vybrat správně.

Tipy pro nákup terasových systémů

Jak vybrat vhodnou terasu, jak se o ni starat a proč jsou naše terasy z materiálu Twinson přátelské k přírodě? To všechno se dozvíte v této sekci.

Kofigurátor barev

Kofigurátor barev

V našem konfigurátoru barev si můžete vytvořit vaši fasádu pomocí několika málo kliknutí. Stačí nahrát fotku svého domu a zkusit to!

Kalkulátor úspor

Kalkulátor úspor

Pomocí našeho kalkulátoru úspor snadno a rychle spočítáte, kolik peněz můžete ušetřit v příštích letech.

Šedá je IN

Šedá je IN

Šedá je „in“, tak proč mít při otevření bílé rámy oken? Dopřejte svým plastovým oknům elegantní vzhled hliníku!