TERASY BASIC

Twinson Basic jsou dutá terasová prkna vhodná hlavně pro venkovní terasy rodinných domů. Vyrábíme je z borovicových pilin smíchaných s PVC – díky tomu vypadají jako dřevěná, ale jsou mnohem odolnější. Terasa Twinson Basic má nosnost 1750 kg/m2 a je odolná proti houbám, hmyzu i mechanickému poškození. Proto na ni dostanete záruku 25 let.

Terasu z WPC materiálu Twinson zvládnete namontovat sami. Nemusíte si lámat hlavu ani s údržbou: na rozdíl od teras z jiných materiálů terasa Twinson Basic nepotřebuje natírat ani mořit.

Parametry

 • nosnost 1750 kg/m2
 • roztažnost 4 mm/m
 • dřevěný nebo kompozitní konstrukční systém
 • rozestup podkladových hranolů 40 cm osově
 • výška prkna 26 mm
 • Montáž systémem skrytých nerezových spon
  • žádné viditelné šrouby
 • Zakončení soklem z materiálu Twinson nebo hliníkovým profilem
 • Montáž na podkladové profily Twinson nebo dřevěný základ
 • Délková roztažnost 4 mm na 1 m
 • Palubky o šířce 140 mm (užitná šířka 146 mm)
 • Délka desek 2 nebo 3 m
Zobrazit další parametry
Parametry

WPC terasa se zárukou 25 let

Terasy Twinson Basic vyrábíme ze směsi PVC a borovicových pilin. Proč? Protože tak dokážeme spojit odolnost PVC s přírodním vzhledem dřeva. Výsledkem je WPC (kompozitová) terasa, která má nosnost 1750 kg/m2 a je odolný proti poškrábání, houbám i hmyzu.  Na terasová prkna Twinson Basic dáváme záruku 25 let.

Dřevěné terasy potřebují údržbu – pravidelné nátěry a olejování. Terasy Twinson složitou a drahou údržbu nepotřebují. Díky tomu vás kromě pořizovací ceny nečekají další výdaje.

Design dřevěné terasy

Terasová prkna Twinson Basic vyrábíme ve 3 barvách inspirovaných přírodou. K nim si zvolíte zakončení terasy buď lištou v barvě terasy, nebo hliníkovým profilem. Vybrat si můžete také ze dvou typů broušení prken a použít navrch buď hladkou, nebo drážkovanou stranu. Obě strany jsou protiskluzové.

Barva terasy se po montáži časem mírně změní, zesvětlá. Je to důkaz, že při výrobě používáme dřevo, které jako každý přírodní materiál pracuje. Zhruba po měsíci se barva ustálí – její stálost zajišťuje příměs PVC, samotné dřevo by časem zešedlo.

Terasové palubky a zakončovací profily Terrace Basic z materiálu Twinson jsou k dostání ve třech přírodních barevných odstínech.

Twinson basic barvy
Zobrazit barvy

Venkovní terasa z ekologického materiálu

Na výrobu terasových prken Twinson používáme borovice z certifikovaných lesů. Borovicový les je rychle obnovitelný, proto je použití tohoto dřeva šetrné k přírodě. Dřevo pochází z lesů s certifikátem PEFC. Ten zaručuje, že se nevytěží víc dřeva, než kolik mezitím v lese vyroste. Terasová prkna Twinson jsou plně recyklovatelná a splňují atest nezávadnosti, který se používá i na testování dětských hraček.

Cenová nabídka
Venkovní terasa z ekologického materiálu

Ke stažení

Tipy a fakta

Tipy pro nákup oken

Víte, na co si dát pozor při výběru oken a jaké parametry by měla kvalitní okna mít? Připravili jsme pro vás přehled informací, které vám pomůžou vybrat správně.

Tipy pro nákup teras

Jak vybrat vhodnou terasu, jak se o ni starat a proč jsou naše terasy z materiálu Twinson přátelské k přírodě? To všechno se dozvíte v této sekci.

Konfigurátor barev

Konfigurátor barev

V našem konfigurátoru barev si můžete vytvořit vaši fasádu pomocí několika málo kliknutí. Stačí nahrát fotku svého domu a zkusit to!

Kalkulátor úspor

Kalkulátor úspor

Pomocí našeho kalkulátoru úspor snadno a rychle spočítáte, kolik peněz můžete ušetřit v příštích letech.

Šedá je IN

Šedá je IN

Šedá je „in“, tak proč mít při otevření bílé rámy oken? Dopřejte svým plastovým oknům elegantní vzhled hliníku!