Okenní profily Eforte: spolehlivé a úsporné

Eforte jsou 6komorové profily pro nízkoenergetické a pasivní domy. Se součinitelem prostupu tepla rámem 0,95 W/m2K a zasklením až 56 mm se hodí tam, kde je úspora energie na prvním místě. Kromě dorazového a středového těsnění mají profily Eforte navíc přídavné těsnění v křídle pod sklem. Sklo je zapuštěné do 25 mm hluboké zasklívací drážky, která brání úniku tepla a rosení oken.

Profily Eforte vyrábíme ve 40 barvách a dekorech i s hliníkovým pláštěm, se kterým vypadají plastová okna jako hliníková. Jako jediní navíc vyrábíme okenní profily s šedým jádrem – okna s našimi profily nejsou uvnitř jen nudně bílá.

Najít prodejce v okolí

Parametry

 • součinitel prostupu tepla Uf = 0,95 W/m2K (Co je Uf?)
 • 6 komor
 • vestavná hloubka 84 mm
 • zvuková izolace Rw až 46 dB podle použitého skla
 • možnost zasklení 24 až 56 mm
 • rovné nebo předsazené křídlo
 • Vynikající tepelně izolační vlastnosti
  • Uf = 0,95 W/m²K při 84 mm a s běžnou ocelovou výztuhou
  • vhodné pro nízkoenergetické a pasivní domy
 • Zasklívací drážka s hloubkou 25 mm
  • žádný kondenzát v krajovém spoji, vynikající hodnoty povrchových teplot
 • Dorazové a středové těsnění
 • Ocelové výztuhy s vysokým momentem setrvačnosti
  • vysoce stabilní konstrukce okna
 • Přídavné těsnění i v křídle pod sklem
 • Široká škála barev i pro pasivní domy
 • Speciální barevné fólie Titanium Plus
  • 4 barvy s hliníkovým vzhledem
 • Bezolovnaté profily – CaZn stabilizátory PVC
Zobrazit další parametry
Parametry

Úspora energie pro pasivní domy

Eforte jsou okenní profily pro úsporné bydlení. Při použití trojskel jsou se součinitelem prostupu tepla rámem 0,95 W/m2K vhodné i pro pasivní domy. Výborné izolační vlastnosti mají plastová okna s profily Eforte díky 6komorovému systému a přídavnému těsnění. To umisťujeme přímo do křídla pod sklo, a tak zabraňujeme úniku tepla v nejcitlivějším místě.

Okna s našimi profily izolují stejně dobře i po dlouhé době. Těsnění totiž vkládáme přímo do profilu a nenavlékáme ho dodatečně strojově. Proto v něm nevzniká pnutí a těsnění se nezkracuje. Skla se do profilů Eforte zasazují do zasklívací drážky hluboké 25 mm. O 5 mm hlubší drážka, než je obvyklé, brání únikům tepla a rosení skel.

Kolik s Eforte ušetříte?
Úspora energie pro pasivní domy

Plastová okna s kovovým designem

Profily Eforte pro vás vyrobíme v jednom ze 40 barev a dekorů, mezi kterými jsou i imitace dřeva a kovů. S hliníkovým krytím jsou plastová okna k nerozeznání od hliníkových, zůstávají jim však izolační vlastnosti a cena plastových.

Okna s našimi profily vypadají skvěle i otevřená. Uvnitř mohou být i šedá, nejen bílá nebo hnědá. Šedé jádro profilů se hodí například k moderním imitacím kovu.

Vyberte si barvu oken
Plastová okna s kovovým designem

Výroba přátelská k životnímu prostředí

Při výrobě myslíme na přírodu, proto vyrábíme okenní profily i z recyklovaného PVC. Profily z recyklovaného plastu prověřujeme stejnými testy jako ty z prvomateriálu (panenského PVC), neznamenají proto snížení kvality. Znamenají jistotu, že jste při výběru oken udělali něco pro životní prostředí.

Najít prodejce v okolí
Výroba přátelská k životnímu prostředí

Reference /

Rodinný dům, Brněnské předměstí

Architekt: XPK Design (Lucie Schäfferová)
Místo: Rodinný dům, Brněnské předměstí
Produkt: Okenní profily Eforte, Posuvné terasové dveře Eforte
Barva: Oboustranný šedý dekor

Dům je charakteristický nadstandardně velkými okny o rozměrech 3,5 x 2,4 m nebo 4,5 x 1,3 m. Právě skleněné tabule mimořádných rozměrů, rohová okna realizovaná spojem sklo na sklo (tedy „bezrámové“ řešení) a posuvné dveře na terasu, vše realizované v pasivním standardu, dodávají celé stavbě prosvětlení a vzdušnost. Zvolené okenní profily Eforte nesou bez potíží hmotnost zasklení několika set kilogramů. Šedý dekor koresponduje s barevností fasády i plechové střechy.

Reference /

Rodinný dům Brno

Produkt: Okenní profily Eforte
Barva: Bílá
Místo: Rodinný dům Brno

Řadový dům ze třicátých let minulého století prošel před několika lety rozsáhlou rekonstrukcí. Jeho majitelé si splnili sen o moderním domě, který však zvenčí plně respektuje ráz okolní zástavby. Dům je prosvětlen velkým množstvím oken a stojí v lokalitě zatížené hlukem. Bylo tedy třeba zvolit okna s těmi nejlepšími tepelnými i zvukově izolačními vlastnostmi.

Přestože sice dům není postaven v pasivním standardu, kombinace tepelně-izolačních vlastností zvoleného okenního profilu Eforte s trojitým zasklením (součinitel prostupu tepla oknem je pouhých Uw 0,8 W/m2K) však tyto parametry splňuje.

Reference /

Bytový komplex

Místo: Duisburg
Architekt: Roebrock Generalplaner GmbH
Produkt: Profil Prestige s rovným křídlem
Barva: Classic Colors / Grau (Dec. 004)

V zařízení pečujícím o lidské zdraví musí být v ohnisku pozornosti člověk. Zasklení této stavby proto zajišťuje pro pacienty příjemné, prosvětlené prostředí s uvolněnou atmosférou prostřednictvím velkých okenních ploch. Elegantní dojem dotváří kvalitní okenní fólie z řady „Architecture Colors" v provedení bílého hliníku. Profily Inoutic také splňují vysoké nároky zařízení na zvukotěsnost. 

Architecture Colors*

Exkluzivní hliníkový a kovový vzhled prémiové povrchové úpravy barev Titanium Plus zdůrazňuje moderní charakter soukromých i komerčních budov.

Classic Colors

Elegantní povrch s kresbou dřeva v různých barvách lze univerzálně zakomponovat jak do rodinných domů, tak do komerčních staveb.

Timeless Colors

Jemná kresba dřeva v kombinaci s trvanlivým barevným odstínem propůjčí vaší fasádě nádech jedinečnosti.

Traditional Colors

Přírodní barevné odstíny dřeva se perfektně hodí pro tradiční i moderní stavební styly.

Trend Colors

Decentní a módní šedé odstíny v kombinaci s ušlechtilou perlovou strukturou poskytují rafinované akcenty při vytváření architektury stavby.

Konfigurátor barev

Konfigurátor barev Inoutic vám usnadní výběr oken a jejich barev. Nahrajte fotku svého domu a po pár kliknutí myší uvidíte, jak budou vaše nová okna ladit s fasádou a střechou domu.

Ke stažení

Tipy a fakta

Tipy pro nákup oken

Víte, na co si dát pozor při výběru oken a jaké parametry by měla kvalitní okna mít? Připravili jsme pro vás přehled informací, které vám pomůžou vybrat správně.

Tipy pro nákup terasových systémů

Jak vybrat vhodnou terasu, jak se o ni starat a proč jsou naše terasy z materiálu Twinson přátelské k přírodě? To všechno se dozvíte v této sekci.

Konfigurátor barev

Konfigurátor barev

V našem konfigurátoru barev si můžete vytvořit vaši fasádu pomocí několika málo kliknutí. Stačí nahrát fotku svého domu a zkusit to!

Kalkulátor úspor

Kalkulátor úspor

Pomocí našeho kalkulátoru úspor snadno a rychle spočítáte, kolik peněz můžete ušetřit v příštích letech.

Šedá je IN

Šedá je IN

Šedá je „in“, tak proč mít při otevření bílé rámy oken? Dopřejte svým plastovým oknům elegantní vzhled hliníku!