Spočítejte si svoji úsporu energie

05.06.2015

Jedním z hlavních důvodů pro pořízení nových plastových oken je úspora energie a tím i provozních nákladů. Kolik zhruba můžete uspořit v horizontu 5, 10, ale i 50 let, vám napoví kalkulátor úspor.

Jak plastová okna šetří energii?

Okenní prostup bývá nejslabším místem v tepelné izolaci fasády. Aplikací moderních technologií v plastových profilech a zasklení se nicméně daří minimalizovat tepelné ztráty na oknech a tím i šetřit náklady na topení. Náš kalkulátor počítá budoucí úspory při současných cenách a při využití jednoho z našich profilů a v porovnání se staršími typy oken. Co všechno musíte vědět?

Spočítejte si svoji úsporu snadno ve dvou krocích

Pro vyčíslení rozdílu v nákladech na topení, a tím i předpokládaných úspor, stačí vybrat z menu modelový typ vašeho bytu, současný typ oken a metodu vytápění. V druhém kroku stačí vybrat jeden z našich profilů a počet skel a s dalším kliknutím již vidíte graf vypočítaných úspor s výhledem na 50 let dopředu.

Co výslednou úsporu ovlivňuje?

Kalkulátor počítá s obvyklými cenami energií, obvyklými rozměry typických bytů a oken. Pokud znáte celkovou plochu svých oken, můžete ji zadat a získat přesnější kalkulaci.

Moderní plastová okna se dnes montují jako náhrada za stará špaletová, paneláková, nebo zastaralé modely plastových, dřevěných a hliníkových oken z období před 15 – 25 lety. Ve všech případech lze velmi přesně určit, o kolik díky dnešním moderním oknům klesnou tepelné úniky.

Naše plastové profily

V našich třech okenních systémech - ekonomickém Arcade, vyváženém Prestige a prvotřídním Eforte, vhodném i pro pasivní stavby, nabízíme řešení pro výrazné úspory nákladů v průběhu topné sezóny, ale i vyšší komfort v letních vedrech a více klidu v rušném prostředí měst. Zatímco úspory za případnou klimatizaci v letních měsících si můžete odhadem přidat k výsledkům kalkulátoru a dostanete tak ještě lákavější čísla – klid a pohoda za zvukotěsnými okny je něco, co penězi nikdo nevyčíslí – to je investice do vašeho zdraví.

<< Zpět na výpis aktualit
schatten
Výrobci a prodejci schatten Cenová poptávka schattenKontakt schatten
© Inoutic